Τρίτη 6 Ιανουαρίου 2015

ΦΙΛΙΚΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΥ ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΓΡΟΤΙΚΟΥ ΑΣΤΕΡΑ

1/06/2015 10:35:00 π.μ.

Πρώτο παιχνίδι για τον καινούργιο χρόνο για τον Καμπανιακό έστω και σε φιλικό ξεκίνησε με το δεξί αφού επικράτησε του Αγροτικού Αστέρα με 1-0.
Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού ο Κος Υφαντίδης παρέταξε
την βασική ομάδα με προσθήκες των δυο καινούργιων στην ομάδα Σιδηρόπουλο και Σαπανίδη.
Μάλιστα ο Σιδηρόπουλος δεν ήταν να ξεκινήσει το ματς αλλά ο τραυματισμός του Λεωνίδα Χρήστου (ελπίζουμε όχι σοβαρός)στην προθέρμανση ανάγκασε τον προπονητή του Καμπανιακού σ αυτή την αναγκαστική αλλαγή.
Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες προσπαθούσαν να βρουν τον ρυθμό τους,και να εγκλιματιστούν στης συνθήκες του παιχνιδιού καθώς ο δυνατός αέρας δυσκόλευε της κινήσεις των ποδοσφαιριστών.
Στο 13΄ ο Καμπανιακός ανοίγει το σκορ με σουτ του Δ.Υψηλού από το ύψος της μεγάλης περιοχής.
Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κερδίζοντας τον χώρο κέντρου έφταναν πιο εύκολα στην εστία του Κηπουρού.
Ο γκολκίπερ των γηπεδούχων Φ.Κηπουρός έδειξε για άλλη μια φορά την μεγάλη του κλάση  όταν σε εκτέλεση φάουλ των φιλοξενούμενων πετάχτηκε στο Γ και έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στην συνέχεια σε κόρνερ.
Άλλη μια σχεδόν παρόμοια φάση και για τον Καμπανιακό οταν σε σουτ του Τρικαλινού ο αντίπαλος τερματοφύλακας απέκρουσε εντυπωσιακά.
1-0 αποτέλεσμα ημιχρόνου.
Πολλές αλλαγές με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου για τον Καμπανιακό με την συμμετοχή πολλών ποδοσφαιριστών που δοκιμάζονται στην ομάδα της Χαλάστρας.
Κακό παιχνίδι και από της δυο ομάδες στο δεύτερο αυτό ημίχρονο.
Γενικά στην μετριότητα όλοι όσοι αγωνίστηκαν στο δεύτερο ημίχρονο και από της δυο ομάδες.
Και δεύτερος τραυματισμός για τον Καμπανιακό ο Βασιλείου που αναγκάστηκε να αποχωρίσει.