ΤΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ , Γ' ΕΘΝΙΚΗ , ΤΟΠΙΚΕΣ ΕΝΩΣΕΙΣ , ΝΕΑ , ΑΓΩΝΕΣ, ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ , ΑΡΘΡΑ

Κυριακή 18 Ιανουαρίου 2015
0 σχόλια

ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΟ ΜΗΔΕΝ Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ , ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟΙ ΟΙ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΙ

1/18/2015 05:33:00 μ.μ.

την αναμέτρηση ορίστηκαν να διευθύνουν οι Γαβρίλης, Βασιλάκης, Γούναρης (Αθηνών), ενώ το πρόγραμμα της αγωνιστικής συμπληρώνουν οι αγώνες:
Ζακυνθιακός - Αχαϊκή: Νίκας (Μεσσηνίας), Καραλής (Ηλείας), Χαραλαμπόπουλος (Αρκαδίας)
Βύζας - Ερμής Κιβερίου: Ψυχούλας, Παγουράς, Σοφός (Βοιωτίας)
Αστέρας Μαγούλας - Αιολικός: Γκοβέσης, Δημογέροντας (Αρκαδίας), Δουλγεράκης (Αν. Αττικής)
Παναργειακός - Μανδραϊκός: Γκριτσέπης, Τριανταφύλλου, Νίκα (Αρκαδίας)
Παναρκαδικός - ΠΑΟ Βάρδας: Κακρίδης, Πυργάκης, Σπηλιώτης (Κορινθίας).
Λίγος κόσμος και σήμερα στην Παραλία. Μετά βίας αυτή την ώρα οι φίλαθλοι ξεπερνούν τους 400.  Ο κόσμος συνεχίζει να έρχεται όμως, ενώ ο καιρός είναι σχετικά καλός.
Περίπου 500 πλέον οι θεατές του αγώνα, ανάμεσα τους και 80 οπαδοί του Α.Ο. Λουτράκι που με τις φωνές και τα πανό τους δημιουργούν μία ωραία ατμόσφαιρα στο Στάδιο στην θύρα 4.

ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ: Πάππος, Νιφορόπουλος, Μαρτίνος, Ρούσσης, Τριάντος, Λουμπαρδέας, Σκάρος, Τσάτσος, Καλαντζής, Σαλαπάτας, Ηλιόπουλος.
Α.Ο. ΛΟΥΤΡΑΚΙ: Καλιακμάνης, Σπέτσι, Γκαρμίρης, Σιώκος, Σουσούνης, Τσώκος, Παπουτσής, Παπαναστασίου, Χρυσαφίδης, Διαμαντόπουλος, Ζερβός.
Ξεκίνησε το ματς στην Παραλία!  στο 6ο λεπτό και το ματς είναι στο 0-0 χωρίς κάτι το αξιόλογο.
Στο 8΄ο Ηλιόπουλος δεν μπόρεσε από κοντά να νικήσει τον τερματοφύλακα του Λουτρακίου που έδιωξε σε κόρνερ. Με πολλές ελλείπεις σήμερα το Λουτράκι, του οποίου απουσιάζει όλη σχεδόν η άμυνά τους και αυτό ήδη φαίνεται μέσα στο γήπεδο...
Είμαστε στο 11ο λεπτό το 0-0 παραμένει όμως απλά είναι θέμα χρόνου - κατά τα φαινόμενα τουλάχιστον- η Καλαμάτα να βάλει το πρώτο της γκολ!
Στο 14 πλέον και το 0-0 πάντα στην Παραλία. Έχει αρχίσει και ψιλόβροχο...
Στο 22' 0-0 στην Παραλία χωρίς καμία ακόμη σοβαρή φάση στο ματς.

23' Ο Καλαντζής σε  Σαλαπάτα,  κεφαλιά από καλή θέση αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
26' Κίτρινη στον Χρυσαφίδη.
Στο 33΄πρώτη πολύ καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, όταν σέντρα σουτ του Σιώκου με υπερένταση σε κόρνερ ο Πάππος!!
Στο 35' και το 0-0 παραμένει στην Παραλία με την Καλαμάτα να έχει μια ελαφρά υπεροχή, να δυσκολεύεται όμως ακόμη και σήμερα να βρει διαδρόμους στην αντίπαλη εστία...

38' σουτ του Ζερβού για του Λουτράκι η μπάλα άουτ!
Στο 41' και το 0-0 πάντα στην Παραλία.
43' κίτρινη σε Καλαντζή.
ΤΕΛΟΣ Α' ημιχρόνου! 0-0 χωρίς κάτι το ιδιαίτερο και από τις δύο ομάδες...
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο.
Είμαστε στο 52' Κίτρινη στον Σιώκο.
53' και η Μαύρη Θύελλα θα κάνει σε λίγο την πρώτη της αλλαγή με Αργυρόπουλο να ετοιμάζεται.
Στο 54' μέσα ο Αργυρόπουλος, έξω ο... Ηλιόπουλος.

Ένταση και διακοπή στον αγώνα. Νεύρα από τους γηπεδούχους, καθυστερήσεις για τους φιλοξενούμενους...
Είμαστε στο 62΄και το 0-0 παραμένει στην Παραλία.

Κίτρινη σε Χριστοφιλέα και Τσώκο, στο 65'.
66' Φάουλ του Σκάρου, άουτ.
67' Μπαίνει ο Δημητριάδης αντί του Σαλαπάτα.
68'  Παπουτσής βγαίνει και μπαίνει ο Δημάκης.
Στο 71' και το 0-0 παραμένει στην Παραλία.
Στο 74' δυνατό σουτ Δημάκη αρκετά έξω.
79' κεφαλιά Σκάρου, φάουλ Τσάτσου άουτ. Προσπαθεί ν' ανεβάσει ρυθμούς και πίεση στην αντίπαλη περιοχή η Καλαμάτα.
80' Κίτρινη στον Σπέτσι.
Παναρκαδικός – ΠΑΟ Βάρδας 1-1.
85' έξω ο Μαρτίνος, μέσα ο Χαρίτος. Πάντα στο 0-0 στην Παραλία.
στο 87'. Προσπαθεί η Καλαμάτα, αμύνεται το Λουτράκι που όμως βγαίνει επικίνδυνα στην κόντρα όμως συνήθως κόβεται με οφσάιντ.
στις καθυστερήσεις. Πάντα στο 0-0 και η αγωνία όλων στο κατακόρυφο στο Δημοτικό Στάδιο Παραλίας.

ΤΕΛΟΣ του αγώνα. Μαύρη Θύελλα - Λουτράκι 0-0! μεγάλη, τεράστια απογοήτευση ξανά των φίλων της Καλαμάτας για το νέο αυτό αρνητικό αποτέλεσμα, ενώ έχουμε και αποδοκιμασίες κυρίως προς την διοίκηση, αλλά και την τεχνική ηγεσία των γηπεδούχων.
Αντίθετα από την άλλη μεριά οι περίπου 80 ηρωικοί οπαδοί του Λουτρακίου πανηγυρίζουν την μεγάλη αυτή επιτυχία της ομάδας τους, που μάλιστα αγωνίστηκε αποδεκατισμένη στην Καλαμάτα. Δίκαιο το "Χ" με την ομάδα του Νίκου Κουρμπανά να μην μπορεί ξανά να παίξει ποδόσφαιρο με την μπάλα κάτω, να κάνει φάσεις και να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα.
Περίπου αγανακτισμένοι 50 οπαδοί των γηπεδούχων πολιορκούν αυτή την στιγμή τ' αποδυτήρια της Καλαμάτας αποδοκιμάζοντας  παίκτες, διοίκηση και προπονητή!!!