Σάββατο 24 Ιανουαρίου 2015

ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ : ΝΙΚΗ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΔΕΣΣΑΪΚΟ ΣΤΗΝ ΠΕΛΛΑ

1/24/2015 08:42:00 μ.μ.

Με τον συνηθισμένο τρόπο του φέτος που είναι οι ανατροπές των σκορ ο Εδεσσαϊκός έφυγε με τη νίκη από την Πέλλα επικρατώντας με σκορ 2 – 1 του τοπικού Μ.Α.

Το παιχνίδι είχε δυο όψεις με τους γηπεδούχους πιο ζωηρούς στο πρώτο ημίχρονο να έχουν μάλιστα το προβάδισμα από την αρχή του αγώνα, όμως οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν στην επανάληψη και μέσα σε ένα δίλεπτο γύρισαν το παιχνίδι για να πάρουν τους τρεις βαθμούς.

Σκόρερ των νικητών ήταν οι Βαγγέλης Μεταξάς (68’), Δημήτρης Λαφαζανίδης (70’ πεν.), ενώ των ηττημένων ο Γιάννης Γεωργιάδης (9’).

Διαιτητής ο Φωτιάς (Αποστολούδας – Σταμανίκη). Αποβολή του Αλέξη Νουσιόπουλου της Πέλλας στο 69'.