Σάββατο 17 Ιανουαρίου 2015

ΜΕ ΔΥΟ ΓΚΟΛ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ 20 ΛΕΠΤΟ Ο ΠΑΝΣΕΡΑΪΚΟΣ ΞΕΠΕΡΑΣΕ ΤΟ ΕΜΠΟΔΙΟ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ

1/17/2015 04:57:00 μ.μ.

Σε  κακό <<Δαίμονα >> του  Πανσεραϊκού  πήγε να  εξελικτεί   η ομάδα του  Εθνικού  Αγονερίου  που στην πρεμιέρα  της 14ης Αγωνιστικής        με τους  γηπεδούχους  να χάνουν ευκαιρίες αλλά οι φιλοξενούμενοι να είναι πολύ επικίνδυνοι  στις  αντεπιθέσεις του  με αποκορύφωμα  την φάση  στο 63  λεπτό .   Ο Παπαστεργίου  ήταν αυτός που  με μονοκόματο  σούτ  έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα  των Σερρών στο 79'  στο 84'  ο Γαϊδαρτζής με κεφαλιά έκανε το 2-0   , οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 91'  με τον Γκέρτσο.

Οι Κιλκισιώτες  ήταν αυτοί που  πέρσι  κερδίζοντας  2-0 τον Πανσεραϊκό  έβαλαν τέλος  στις ελπίδες  του  για άνοδο στην Β' Εθνική

ΡΟΗ  ΑΓΩΝΑ

Σέντρα με ιδανικές καιρικές συνθήκες στο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών, με τα πρώτα λεπτά να κυλούν αναγνωριστικά για τις δύο ομάδες και με τον Πανσερραϊκό να προσπαθεί και να θέλει να πάρει τον έλεγχο του αγώνα...
17', ωραία επίθεση του Πανσερραϊκού από τα αριστερά- παράλληλη σέντρα του Ναουμτσέφσκι, ο Γαϊδαρτζής από το σημείο του πέναλτυ πλασάρει αλλά αποκρούει αμυντικός του Αγιονερίου
με τη συμπλήρωση του 20λεπτου παιχνίδι κέντρου στο Δημοτικό Γήπεδο, μοιρασμένο ως ένα σημείο χωρίς φάσεις, με τον Πανσερραϊκό να προσπαθεί αλλά να μη μπορεί να δημιουργήσει κινδύνους στην αντίπαλη εστία
26', οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν φάουλ στο χώρο του κέντρου, οι παίκτες του Πανσερραϊκού διαμαρτύρονται ενώ οι πρώτοι το εκτελούν γρήγορα, ο Πεχλιβάνης βγήκε επικίνδυνα από δεξιά, έκανε παράλληλη σέντρα στον Καζάνα, ο οποίος έκανε σουτ αλλά εντυπωσιακά απέκρουσε ο Ανδρούτσος
31', ο Μπονέρης έφυγε σε αντεπίθεση από το κέντρο του γηπέδου, πέρασε δύο αντιπάλους αλλά ο τερματοφύλακας που επιχείρησε έγκαιρη έξοδο, έσωσε την τελευταία στιγμή την εστία του από βέβαιο γκολ
38', φάουλ από δεξιά του Τριανταφύλλου Κ., γυριστή κεφαλιά πιο ψηλά απ' όλους ο Γκόγκας αλλά η μπάλα φεύγει ένα μέτρο από το δεξί κάθετο δοκάρι -
ο Πανσερραϊκός έχε ανεβάσει απόδοση και έχει κλείσει στα καρέ τους φιλοξενούμενους
40', μοναδική ευκαιρία στην αντεπίθεση έχασαν οι φιλοξενούμενοι με τον Γκέρτο που βρέθηκε μόνος του προ του Ανδρούτσου αλλά ο τερματοφύλακας του Πανσερραϊκού βγήκε έγκαιρα και μπλόκαρε τη μπάλα
42', 43', 2 μεγάλες απανωτές ευκαιρίες για τον Πανσερραϊκό. Χαμηλό κόρνερ από δεξιά του Τριανταφύλλου Κ., ο Σιάκκας γύρισε τη μπάλα προς τα πίσω, η οποία πήρε ύψος, χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ στη συνέχεια ο τερματοφύλακας τη βρήκε λίγο, η μπάλα χτύπησε στο δεξί κάθετο δοκάρι και απομάκρυναν οι αμυντικοί. Σε συνέχεια της φάσης, ο Γαϊδαρτζής βρέθηκε αμαρκάριστος στη μεγάλη περιοχή και αριστερά, έπιασε μονοκόματο σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι, χάνοντας μοναδική ευκαιρία

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

57', κόρνερ από δεξιά του Τριανταφύλλου Κ., κεφαλιά του Γαϊδαρτζή, αποκρούουν πάνω απ' την γραμμή του τέρματος οι αμυνόμενοι
58', σουτ με καλές προϋποθέσεις από το ύψος της περιοχής του Ναουμτσέφσκι, μπλοκάρει ο Καλογεράκης
60', βγαίνει ο Ναουμτσέφσκι μπαίνει ο Παπαστεργίου
63', μετά από φάουλ των φιλοξενούμενων, ο Πτηνόπουλος σούταρε μέσα από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα κόντραρε στο Βοσκόπουλο, ξεγέλασε τον Ανδρούτσο και ενώ η μπάλα πήγαινε στα δίχτυα, ο Τριανταφύλλου Δ. σαν από μηχανής θεός έσωσε τον Πανσερραϊκό από βέβαιο γκολ
65' βγαίνει ο Μπονέρης μπαίνει ο Περπερίδης
 79', ΓΚΟΛ 1-0!!, με μονοκόματο σουτ από τα δεξιά της μεγάλης περιοχής ο Παπαστεργίου στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα και με ένα πανέμορφο γκολ κάνει το 1-0 για τον Πανσερραϊκό

84', ΓΚΟΛ 2-0!!, ο Μουτεσίδης από αριστερά εκτέλεσε κόρνερ, ο Σιάκκας γυριστή κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, αποκρούει τη μπάλα ο Καλογεράκης αλλά αυτή καταλήγει στον αφύλακτο Γαϊδαρτζή στο δεύτερο δοκάρι που με καρφωτή κεφαλιά κάνει το 2-0
91', ΓΚΟΛ 2-1!!, σε μια ανύποπτη φάση με γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή ο Γκέρτσος έκανε το 2-1

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(ΒΑΣΙΛΑΚΑΚΗΣ Κ.): Ανδρούτσος, Περπερίδης, Σιάκκας, Τριανταφύλλου Δ., Τριανταφύλλου Κ., Βοσκόπουλος, Ναουμτσέφσκι, Μπονέρης, Γκόγκας, Ρούτσης, Γαϊδαρτζής

ΑΓΙΟΝΕΡΙ(ΤΡΑΪΑΝΟΠΟΥΛΟΣ Β.): Καλογεράκης, Καζάνας, Μιλκούδης, Μπουζούρας, Καρασίμος, Αποστολάς, Στεφανίδης, Μήτσικας, Γκέρτος, Πεχλιβάνης, Δημητρακόπουλος