ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΡΟ

ΤΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ , Γ' ΕΘΝΙΚΗ , ΤΟΠΙΚΕΣ ΕΝΩΣΕΙΣ , ΝΕΑ , ΑΓΩΝΕΣ, ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ , ΑΡΘΡΑ

Παρασκευή 23 Ιανουαρίου 2015
0 σχόλια

ΣΕ ΚΑΛΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Ο ΠΑΝΣΕΡΑΪΚΟΣ , ΕΘΝ. ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 1-2 ΣΕ ΦΙΛΙΚΟ

1/23/2015 11:03:00 π.μ.

Ψήφο εμπιστοσύνης στον Πανσερραϊκό που σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας, ενόψει του δύσκολου αγώνα της ερχόμενης  Τετάρτης, 28/1, στη Δράμα, με την Δόξα, επιβλήθηκε στο Σιδηρόκαστρο, του τοπικού Εθνικού, με 2-1.
Οι γηπεδούχοι που έδειξαν ότι βρίσκονται σε καλή αγωνιστική κατάσταση ενόψει των Play Οff Επίλεκτης κατηγορίας της ΕΠΣΣ, προηγήθηκαν στο 15’ με τον Χαψά.
Ο Πανσερραϊκός, με τον Κώστα Βασιλακάκη να  δίνει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους ετοιμοπόλεμους ποδοσφαιριστές που διαθέτει, χρησιμοποιώντας δυο διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο, αντέδρασε και στο 37’ με τον Ναουμτσέφσκι ισοφάρισε, ενώ στο 62΄ πέτυχε το νικητήριο γκολ με τον Ασλανίδη, ενώ το ανεπίσημο ντεπούτο έκανε ο Αμπντέλ Ραχίμ, αφήνοντας καλές εντυπώσεις.
Οι Σιδηροκαστρινοί πλησίασαν στην ισοφάριση στο 85΄ αλλά το σουτ του Παρούκα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Παλιούρα.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: Ασημώνης, Σαχπατζίδης, Πετρίδης, Μουσικάκης, Τρούπης, Καμβύσης, Σπανίδης, Τσεμπερίδης, Χαψάς, Κυριακίδης, Βραχνός
Στο Β΄ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Γκούντελης, Τσεμεκίδης, Παρούκας, Λεωνίδας, Ηλιάδης, Σίμος, Μπουτακίδης
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(A' ημίχρ): Ανδρούτσος, Τριανταφύλλου Δ., Γαλακτερός, Καψάλης, Βοσκόπουλος, Τσιμίκας, Μουτεσίδης, Ραχίμ, Γαϊδαρτζής, Παπαστεργίου, Ναουμτσέφσκι
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Β' ημίχρ): Παλιούρας, Μουτεσίδης, Γεωργιάδης, Κασμερίδης, Κούτλας, Μπαντάκ, Τριανταφύλλου Κ., Ραχίμ, Μπονέρης, Γκόγκας, Ασλανίδης