Τρίτη 11 Νοεμβρίου 2014

ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ : ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΒΟΡΩΝΟΥ - ΑΡΗΣ ΚΟΚΚΙΝΟΠΛΙΤΩΝ 5-0

11/11/2014 11:15:00 π.μ.

Πολύ σημαντική ΝΊΚΗ  πέτυχε η Αναγέννηση Σβορώνου, βαθμολογική και ψυχολογική για την δύσκολη συνέχεια του πρωταθλήματος απέναντι σε μία πολύ καλή ομάδα όπως είναι η ομάδα του Άρη.

Οι γηπεδούχοι  μπήκαν πολύ δυνατά από το πρώτο λεπτό και για περίπου 30′ λεπτά ήταν το απόλυτο αφεντικό του παιχνιδιού και κατάφεραν να προηγηθούν με τον Κώστα Τριανταφύλλου
με σουτ έξω από την περιοχή ένω νωρίτερα είχαν 2-3 κλασικές με τον Ταφραλή ,τον Wallace και τον Τριανταφύλλου Κώστα.

Το ημίχρονο έκλεισε με το 1-0 υπέρ των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο το σκηνικό παρέμεινε το ίδιο με την Αναγέννηση  να πετυχαίνει άλλα 4 γκολ με τους Ταφραλή, Κυβελίδη, Wallace και τον Καραστέργιο ενώ έχασε και πέναλτι με τον Παπαζήση.