ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΡΟ

ΤΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ , Γ' ΕΘΝΙΚΗ , ΤΟΠΙΚΕΣ ΕΝΩΣΕΙΣ , ΝΕΑ , ΑΓΩΝΕΣ, ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ , ΑΡΘΡΑ

Τετάρτη 5 Νοεμβρίου 2014
0 σχόλια

ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ : ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΝΙΚΗ ΠΡΟΣΘΕΣΕ ΣΤΟ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟ ΤΗΣ Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ 4-1 ΤΗΝ Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΑ

11/05/2014 02:42:00 μ.μ.

Άλλη μια νίκη πέτυχε η ομάδα της Αναγέννησης Εράτυρας αυτή τη φορά κόντρα στην Α. Ε. Περδίκκα στο γήπεδο ‘’Βασίλειος Βικιάρης’’ στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α” κατηγορίας.. Οι γηπεδούχοι παίζοντας συγκεντρωμένα καθ’όλη τη διάρκεια του αγώνα κι ενώ βρέθηκαν πίσω στο σκορ κατάφεραν να πάρουν την νίκη με σκορ 4-1

Α” ημίχρονο
9ο λεπτό: σέντρα του Κίλη, λάθος απομάκρυνση του Βαρνασίδη, διώχνει με δυσκολία ο Κυριακίδης
13ο λεπτό : Ο Μπουράκης βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και ανατρέπεται από το Ζαρκοδήμο. Ο διαιτητής δείχνει την άσπρη βούλα και ο Παπαδόπουλος θα κάνει το 0-1.
25ο λεπτό : ο Τσίτσαρης εκτελεί κόρνερ, βρίσκει τον Τζιώτζη ο οποίος με κεφαλιά δε θα μπορέσει να νικήσει τον Κυριακίδη.
32ο λεπτό : Εκτέλεση φάουλ του Κίλη, κεφαλαία του Αντωνιάδη αποκρούει ο Κυριακίδης και στη συνέχεια οι αμυντικοί διώχνουν σε πλάγιο.
40ο λεπτό: Εκτέλεση φάουλ του Κίλη, ο Αρσενίδης ανατρέπει τον Λαζαρίδη και ο διαιτητής δείχνει πέναλτι και κίτρινη κάρτα. Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Μήλιος ο οποίος ψύχραιμα θα κάνει το 1-1
42ο λεπτό: Βαθειά μπαλιά του Κίλη στην πλάτη της άμυνας, ο Αντωνιάδης σουτάρει και η μπάλα καταλήγει ελάχιστα άουτ

Β” ημίχρονο
48ο λεπτό: Ο Κίλης εκτελεί φάουλ, διώχνουν οι αμυντικοί, τη μπάλα παίρνει ο Αποστολόπουλος και με σουτ βρίσκει τον Αντωνιάδη ο οποίος δε θα καταφέρει να σκοράρει.
53ο λεπτό : Σουτ του Βλαδίκα η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ το οποίο δε θα μπορέσουν να αξιοποιήσουν οι φιλοξενούμενοι
56ο λεπτό: Ο Μαυρίδης κλέβει την μπάλα, δίνει στον Τζιώτζη κι αυτός στον Τσίτσαρη , σέντρα σουτ του Τσίτσαρη η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Αντωνιάδης από κανονική θέση στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-1
64ο λεπτό: φάουλ του Αρσενίδη στον Λαζαρίδη ο οποίος θα αντικρύσει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και θα αποβληθεί.
72ο λεπτό: Εκτέλεση φάουλ του Κίλη , η μπάλα θα βρεί στο σώμα του Λαζαρίδη και θα καταλήξει στα δίχτυα κάνοντας το 3-1
74ο λεπτό: Ατομική προσπάθεια του Μούστα ο οποίος θα » χορέψει» την αντίπαλη άμυνα, θα σεντράρει και με κεφαλιά ο Αντωνιάδης θα στείλει τη μπάλα άουτ..
75ο λεπτό: Ο Λαζαρίδης θα δώσει στο Τζίωτζη ο οποίος με ωραία ενέργεια αποφεύγει τον αμυντικό και θα διαμορφώσει το τελικό 4-1
85ο λεπτό: Σουτ του Τζίωτζη ο Κυριακίδης διώχνει σε κόρνερ

Η Εράτυρα είχε δύο ακόμη ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ με τον Αντωνιάδη που δεν κατάφερε όμως να κάνει δύο τα τέρματά του.