Κυριακή 12 Οκτωβρίου 2014

ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ : ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ ΓΙΑ ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟ ΚΑΙ ΑΚΡΙΤΑ ΚΟΡΩΝΗΣ

10/12/2014 11:40:00 π.μ.

Μεσσηνιακός και Άγρας κόλλησαν στο άσφαιρο 0-0 στην Σαββατιάτικη αναμέτρηση στην Καλαμάτα, στο πλαίσιο της 4ης μέρας της Α΄Μεσσηνίας!
Το ματς ήταν ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν το γκολ που θα τις έβαζε στη θέση του οδηγού. Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας και απείλησαν δύο φορές, στο 10′ με σουτ του Κουκούτση και στο 25′ με τετ-α-τετ του Κουλόπουλου.
Όμως και ο Τέλος Άγρας απείλησε την εστία του Μεσσηνιακού στο 27′ , σε τετ-α-τετ του Τόσκα με τον τερματοφύλακα του Μεσσηνιακού, με το πρώτο μέρος ωστόσο να κλείνει ισόπαλο 0-0.
Η εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου δεν διαφοροποιήθηκε ιδιαίτερα, με την ομάδα του Άγρα να είναι πιο δραστήρια και να έχει δύο καλές ευκαιρίες στο 75′, με σουτ του Τουρλίδα και λίγα λεπτά αργότερα με χαμένο τετ-α-τετ του Νάκου. Το γκολ τελικά δεν ήρθε, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες 0-0.
Εύκολο έργο είχε ο ρέφερι Γιώργος Μπλάνας με τους συνεργάτες τουΧ. Γεωργαντά και Σ. Λάμια.

Μεσσηνιακός Γ.Σ. (Έλβιο Μάνα): Σκαλαίος, Σταματελόπουλος, Αρβανίτης, κουρέας, Πανατζής, Μπεγέτης, Κουκούτσης, Κουλουράς (70΄ Δημόπουλος, Μανωλόπουλος, και Κούτρης (80΄Μπούνας
Τέλος Άγρας (Αντώνης Μαυρέα)ς: Ανδρέου, Γεωργακόπουλος (Γεωργόπουλος 84′), Κορομηλάς, Μπερερής, Παικόπουλος, Μπιτσικώκος, Αναστασόπουλος, Τουρλίδας (Παπανδρεόπουλος 74′), Νάκος, Τόσκα, Κολεσνιτσένκο (Κωστακιώτης 62′).

ούτε ο πιο ένθερμος οπαδός του Ακρίτα Κορόνης, πριν την έναρξη του Σαββατιάτικου αγώνα με τον Α.Ο. Διαβολιτσίου μέσα στην έδρα των "νερατζούρι" θα μπορούσε να πιστέψει ότι λίγες μέρες μετά το βατερλό και την βαριά ήττα με 5-0 από τον Άγρα, θα έβλεπε την ομάδα του να προηγείται με 0-2 μέσα στο Διαβολίτσι!
ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ "2" ΓΙΑ ΚΟΥΤΣΑΝΑΣΤΑΣΗ: Τελικά, στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν το εις βάρος τους αποτέλεσμα και ισοφάρισαν σε 2-2. Απο κει και πέρα, όσον αφορά την διακύμανση του σκορ στο 34ο λεπτό ο Κουτσολίας έγραψε το 0-1, στο 39ο λεπτό ο Μάραντος το 0-2 με εύστοχο κτύπημα πέναλτι που κέρδισε ο Μουτζούρης.
Επίσης, στη συγκεκριμένη φάση οι άνθρωπoι του Ακρίτα σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχαν με το sportstonoto.gr φωνάζουν ότι ο κυπαρίσσιος ρέφερι Ιωάννης Κουτσαναστάσης θα έπρεπε να εφαρμόσει τον κανονισμό kai να βγάλει από το τσεπάκι του την κόκκινη κάρτα και να συνεχίσουν οι Διαβολιτσαίοι με δέκα παίκτες.
Παράλληλα, στην επανάληψη και συγκεκριμένα με την έναρξη του β΄ημιχρόνου, ο Θεοδωρόπουλος μείωσε σε 1-2, δέκα λεπτά αργότερα ο Μουτζούρης σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Μητσέα, στο 66ο λεπτό ο Καπόγλης σημείωσε το 2-2 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.
Επίσης, στο 25ο λεπτό του αγώνα ο Δασκαλάκης είχε δοκάρι. Επίσης, με τη λήξη του αγώνα ένθερμοι φίοι του ΑΟΔ έκαναν ντου στα αποδυτήρια και διαμαρτυρήθηκαν έντονα στο διαιτητή, με το αιτιολογικό ότι χαρίστηκε την κόκκινη κάρτα στο ποδοσφαιριστή της Κορώνης Φλέσσα , καθώς όπως υποστηρίζουν στο α΄ημίχρονο αντίκρισε την κίτρινη και στο 2ο μέρος ήταν η 2η και θα έπρεπε να πάρει την άγουσα για τα αποδυτήρια
Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ: Μητσέας, Μαυροειδάκος, Ι. Δημητρίου, ΙΙ. Δημητρίου, Σκαρπαλέζος, Καπόγλης, Κωστόπουλος (62΄Βουρνάς), Χελάς, Θεοδωρόπουλος Δασκαλάκης και Παπαδόγιαννης.
ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ: Π. Μαθιόπουλος, Μπόγιο, Χ. Καπινιάρης, Πιχιγιόνι, Κουτσολίας, Μπλάνας, Χ. Μαθιόπουλος (60΄Τσάνι), Χ. Φλέσσας, Μουτζούρης. Μάραντος (65΄Κουτσουμπός και Καπινιάρης (80΄Κουτσουμπός)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Γ.Σ. - ΤΕΛΟΣ ΑΓΡΑΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΥ 0-0
Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ - ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ 2-2
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΥΡΙΑΚΗΣ
Α.Ο. ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ - Α.Σ. ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ Κυριακή 12/10/14 16:30 ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ Π., ΓΙΑΝΝΕΤΣΟΣ Ι., ΤΑΒΟΥΛΑΡΕΑΣ Δ.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - Α.Ο. ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ ΔΗΜ. ΚΤΕΛ "Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ" Κυριακή 12/10/14 16:30 ΜΠΛΑΝΑΣ Γ., ΤΟΥΡΛΟΜΟΥΣΗΣ Ν., ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ Α.
ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ Κυριακή 12/10/14 16:30 ΨΗΛΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ., ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ Χ., ΒΡΥΩΝΗΣ Β.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ - ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ ΑΡΦΑΡΩΝ Κυριακή 12/10/14 16:30 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΠΑΛΛΑΔΙΝΟΣ Σ., ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ Π.
ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ Κυριακή 12/10/14 16:30 ΝΙΚΑΣ Δ., ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ Σ., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ.
Α.Ο. ΑΣΠΡΟΧΩΜΑ - Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ ΑΣΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ Κυριακή 12/10/14 16:30 ΛΑΜΙΑΣ Σ., ΜΠΑΣΙΛΑΡΗΣ Ε., ΣΑΚΚΑΣ Β

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ - ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Γ.Σ. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ Σάββατο 18/10/14 15:30
ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΜΕΘΩΝΗΣ Σάββατο 18/10/14 15:30
Α.Ο. ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ "ΠΕΤΡΟΣ ΓΕΩΡΓΑΝΑΣ" Σάββατο 18/10/14 15:30
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ ΔΗΜ. ΚΤΕΛ "Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ" Σάββατο 18/10/14 15:30
ΤΕΛΟΣ ΑΓΡΑΣ - Α.Ο. ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ Κυριακή 19/10/14 15:30
Α.Σ. ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ - ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ Κυριακή 19/10/14 15:30
ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ - Α.Ο. ΑΣΠΡΟΧΩΜΑ ΠΥΛΟΥ Κυριακή 19/10/14 15:30
Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ ΔΩΡΙΟΥ Κυριακή 19/10/14 15:30