Δευτέρα 20 Οκτωβρίου 2014

ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ : Δόξα Λιτοχώρου-Μακεδόνες Πιερίων 2-1

10/20/2014 01:30:00 μ.μ.

Ένας ενδιαφέρον αγώνας έγινε στο γήπεδο του Λιτοχώρου όπου η γηπεδούχος ομάδα μπήκε ποιο δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί στο σκόρ με 1-0, με την συμπλήρωση των πρώτων είκοσι λεπτών.

Οι φιλοξενούμενοι στην συνέχεια ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ο οποίος με ένα καταπληκτικό σουτ-γκολ έξω από την περιοχή έκανε το 1-1 το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν εξαιρετικά αμφίρροπο με τις δύο ομάδες να προσπαθούν για την νίκη και την Δόξα Λιτοχώρου τελικά να το καταφέρνει, πετυχαίνοντας το δεύτερο και νικητήριο γκόλ στο 80ο λεπτό ύστερα από λάθος της άμυνας των Μακεδόνων. ​​​​​​​​​​​​

Απο: Μακεδόνες Πιερίων