ΤΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ , Γ' ΕΘΝΙΚΗ , ΤΟΠΙΚΕΣ ΕΝΩΣΕΙΣ , ΝΕΑ , ΑΓΩΝΕΣ, ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ , ΑΡΘΡΑ

Κυριακή 1 Φεβρουαρίου 2015
0 σχόλια

ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ : ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΣΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΑΛΙΜΙΝΟΜΑΧΟΥΣ

2/01/2015 06:18:00 μ.μ.
Σημαντικό διπλό πέτυχαν οι Σαλαμινομάχοι στο γήπεδο του Ρέντη εναντίον της Καστέλλας με 1-0 για την 19η αγωνιστική της Α' Κατηγορίας Πειραιά, αυξάνοντας την διαφορά από την ζώνη των μπαράζ του υποβιβασμού.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και ευτύχησαν να σκοράρουν νωρίς με τον Γιώργο Τουμπαρίδη στο 14ο λεπτό, το οποίο έμελε να κρίνει το αποτέλεσμα του αγώνα.

Αν και στο ημίχρονο η Καστέλλα προχώρησε σε δύο αλλαγές τελικά δεν άλλαξαν την μοίρα του αγώνα, με το τελικό σφύριγμα του διαιτητή Φουρναράκη να δίνει στους Σαλαμινομάχους μία σημαντική νίκη και τους γηπεδούχους να χάνουν σημαντικό έδαφος.

Διαιτητές: Φουρναράκης, Σταματής, Αναστασίου

Καστέλλα: Λιούμπης, Καπογιάννης, Μηνάς, Τζάκο, Διαμαντόπουλος, Λυκογιάννης(70' Βικάτος), Μηνόγιαννης(46' Τάγκαλος), Δημόπουλος, Τσίγκος, Πατρίκαλος, Σέϊβ(46' Παναγιωτόπουλος)

Σαλαμινομάχοι: Μεμπέλι, Στεφανίδης, Σταυράτης, Σταυράτης, Μακρόπουλος, Κουτσόμπεης, Μαρούδης, Νηφάκος(85' Γεμιδόπουλος), Παππάς, Κοκλιώτης(62' Γκίνης), Λαμπρινός, Τουμπαρίδης