Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2015

ΝΕΟ ΣΤΡΑΒΟΠΑΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΖΑΚΥΝΘΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΟ 2-2 ΜΕ ΤΟΝ ΖΑΚΥΝΘΙΑΚΟ

2/15/2015 07:02:00 μ.μ.
Στο -6 από την κορυφή έμεινε η Καλαμάτα μετά τα παιχνίδια τη γκέλα με τον Ζακυνθιακό (2-2).

Το φιλμ του αγώνα
89' Κεφαλιά του Νίκου, παραλίγο αυτοκγόλ αλλα απόκρουσε ο Κουρλός.
86' Κεφαλιά του Καλαντζή και μεγάλο απόκρουση του Κουρλού
82' Κεφαλιά του Καραμαλίκη άουτ, παραμένει το 2-2
75' Παραμένει το 2-2.
65' Νέο σουτ του Μπαρμπαρούση η μπάλα λίγο άουτ, παραμένει το 2-2.
60' Μεγάλη ευκαιρία οι γηπεδούχοι με τον Μπαρμπαρούση να σουτάρει ελάχιστα άουτ από καλή θέση.
57' Ο Καλαντζής εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι και ισοφάρισε σε 2-2.
57' Πέναλτι κερδίζει τώρα η Καλαμάτα σε ανατροπή του Σαλαπάτα από τον Τσαλέκου.
54' γκολ 2-1 με πέναλτι του Καραμαλίκη. Το πέναλτι καταλογίστηκε όταν ο Καραμαλικης έκανε σέντρα και η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ζαχαρόπουλου.
52' Κίτρινες σε Λουμπαρδέα και Κολοβάκη.
46' Ξεκίνησε το β' ημιχρονο, ο Σούρμπης στην θέση του Τόγια για τον Ζακυνθιακό.
45' Ολοκληρώθηκε με 1-1 το πρώτο ημίχρονο. Στο 1' Ηλιόπουλος πέτυχε το 0-1 και στο 16' ο Καραμαλίκης το 1-1.
34' Σουτ του Τόγια για τους γηπεδούχους απόκρουσε ο Πάππος.
30' Σουτ του Ηλιόπουλου από καλή θέση απόκρουσε ο Κουρλός σωτήρια.
23' Παραμένει το 1-1.
16' Γκολ 1-1. Ο Καραμαλίκης με κεφαλιά, από κόρνερ του Λιβέρης ισοφαρίζει σε 1-1.
12' Σουτ του Σαλαπάτα η μπάλα λίγο άουτ.
1' Γκολ από τα αποδυτήρια για την Καλαμάτα με τον Ηλιόπουλο στο 1', από πάσα του Καλαντζή.
ΖΑΚΥΝΘΙΑΚΟΣ: Κουρλός, Τσαλέκου, Κολοβάκης, Λιβέρης, Νίκου, Τόγια (46΄ Σούρμπης), Πέττας (80΄ Καλογέρης), Καραμαλίκης, Κωστάκης, Μπαρμπαρούσης, Σκοζάι (90+2΄ Κόλα)
ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Κώστας Σταματίου Πάππος, Χριστοφιλέας, Ζαχαρόπουλος, Λαζάρου, Δρούσης, Τσάτσος (89΄ Βασιλόπουλος), Ηλιόπουλος (90+3΄ Τσιφλίδης), Λουμπαρδέας,Σαλαμπάσας (82΄ Χαρίτος), Σκάρος, Καλαντζής
Πηγή: eleftheriaonline.gr