Πέμπτη 15 Ιανουαρίου 2015

ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ : ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΕ ΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΤΗΣ ΟΔΗΓΗΤΡΙΑΣ

1/15/2015 02:18:00 μ.μ.

Η πρόκριση για την Οδηγήτρια είχε κριθεί στον πρώτο αγώνα, καθώς είχε επικρατήσει εκτός έδρας του Φαληρικού με 3-0 και η ρεβάνς αποτελούσε μία καλή ευκαιρία για ροτέισον. Παρόλα αυτά η περσινή πρωταθλήτρια πήρε τη νίκη με 4-1 και περιμένει την κλήρωση της Δευτέρας, ώστε να μάθει τον αντίπαλό της στα ημιτελικά.

Το αξιοσημείωτο είναι πως ο Φαληρικός προηγήθηκε με τον Κουρούνη στο 14’ και έβαλε σε προβληματισμό στους γηπεδούχους. Αυτό είχε θετική επίδραση όπως φάνηκε από την εξέλιξη της αναμέτρησης και συγκεκριμένα στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 60’ ο Δημόπουλος έκανε το 1-1 και ο νεοαποκτηθείς Αυγέρης στο 72’ πέτυχε το πρώτο του γκολ με την «κόκκινη» φανέλα. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Πλάκας έβαλε και αυτός το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, ενώ στο 90’ και πάλι ο Αυγέρης με δεύτερο προσωπικό τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 4-1.