Πέμπτη 15 Ιανουαρίου 2015

ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ : ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕ Ο ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ , 1-1 ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΡΑΜΑΪΚΟ ΠΟΥ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ

1/15/2015 02:21:00 μ.μ.

Μεγάλη πρόκριση για τον Περαμαϊκό, καθώς πήρε το πολύτιμο 1-1 στην έδρα του Αμπελακιακού και σε συνδυασμό με το 2-1 του πρώτου γύρου είναι στους «4» του Κυπέλλου.

Το ματς κρίθηκε στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα σε δύο λεπτά. Στο 38’ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν, έχοντας την πρόκριση στα χέρια τους, όμως η απάντηση από τους φιλοξενούμενους ήταν άμεση και στο 40’ με ωραίο γκολ του Μανουηλίδη ο αγώνας ήρθε στα ίσα του.
Στο δεύτερο μέρος ο Περαμαϊκός έχασε τέσσερις κλασσικές ευκαιρίες ώστε να πάρει τη νίκη, ωστόσο αυτό δεν απέβη μοιραίο για τους ίδιους. Να σημειωθεί πως οι νικητές έπαιζαν για περίπου 25 λεπτά με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Φωτεινάκη στο 65’ για σκληρό μαρκάρισμα.