Κυριακή 9 Νοεμβρίου 2014

ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ : ΙΣΟΠΑΛΟΙ ΜΕ 1-1 ΑΓΙΑΞ ΣΥΡΟΥ ΚΑΙ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΡΟΥ

11/09/2014 10:44:00 μ.μ.

Δεν κατάφερε να φύγει με το «τρίποντο» της νίκης ο Άγιαξ από την σημερινή αναμέτρηση της
2ης αγωνιστικής του Β ομίλου, καθώς ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον Νηρέα στο γήπεδο της Ερμούπολης.
Πολλές οι απουσίες του Αίαντα από το σημερινό ΠΑΙΧΝΙΔΙ, καθώς η ΕΠΣ όρισε ίδια μέρα και ώρα τις αναμετρήσεις ανδρικού και εφηβικού με αποτέλεσμα να μοιραστούν τα ρόστερ και στις δυο κατηγορίες, προκειμένου να φτιαχτούν δυο ανταγωνιστικές ομάδες για τα παιχνίδια τους. Ως γνωστόν, ο Άγιαξ στηρίζεται σε ένα νεανικό σύνολο με πολλά παιδιά από την εφηβική ομάδα να πλαισιώνουν το ρόστερ.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να προηγηθούν στο 11ο λεπτό με γκολ του Κασκούτη. Γρήγορη ήταν η απάντηση του πρωταθλητή Κυκλάδων, καθώς 14 λεπτά αργότερα (25΄) ο Λούσσας με παρεμβολή στο σουτ του Ρούσσου έγραψε το 1-1, σκορ το οποίο δεν άλλαξε μέχρι και την ολοκλήρωση του αγώνα.